Dolazak sv. Nikole u Medenjake

Bili smo veoma marljivi i kroz različite aktivnosti pripremali se za dolazak sv. Nikole.  Razgovarali smo o liku sv. Nikole prema fotografiji, imenovali dijelove tijela proširujući vokabular, slagali puzzle od 3 i 4 dijela (bez i sa predloškom) razgovarajući o tome što se na njima nalazi kako bi usmjerili dječju pažnju i na detalje, čitali kratku slikopriču o Nikoli, pjevali pjesmice „Darove nam Niko daj“ i „ Sveti Niko svijetom šeta“, oblikovali slano tijesto radeći Nikoli bradu te upoznali pjenu za brijanje koja se djeci svidjela te su manipulirali njome, gnječili ju i stiskali.

 Naravno, bez izrade dječje čizmice cijela priprema nije mogla proći pa smo tako vježbali prste i finu motoriku trgajući maramice i kolaž papir, nanosili kistom ljepilo na oblik izrezane čizme, a zatim pripremljeni papir i maramice lijepili na čizmu.

Kako bi doživljaj bio potpun, u ponedjeljak smo dočekali Nikolu, a on je nama donio zaslužene slatke paketiće.

Hvala sv. Nikoli i nadamo se da se vidimo i dogodine 😊

Odgojiteljice Ivana i Dubravka