Jesen u Medenjacima 2

Prethodna objava pokazala je mali dio aktivnosti u kojima su Medenjaci sudjelovali te ovom objavom to nastavljamo.

Imajući na umu važnost cjelokupnog razvoja svakog djeteta, odgojiteljice su nudile različite materijale i poticaje otkrivajući pritom dječje interese.

Od likovnih aktivnosti temperama u kojima Medenjaci posebno rado sudjeluju stvarali smo jesensko drvo i „ples kestena“  te smo ovim aktivnostima utjecale na razvoj pozitivnih emocionalnih stanja i  dječje kompetencije,  stvaranja pozitivne slike o sebi ( ja to mogu/znam) do razvoja preciznosti u baratanju predmetima i fine motorike šake.

Otkrivali smo različite načine stvaranja zvukova i glazbe putem izrađenih glazbala od didaktički neoblikovanog materijala: zvečke, šuškalice, bubnjevi, kišni štapovi, a upravo od didaktički neoblikovanog materijala istraživali smo mogućnosti gradnje ( spužve, tuljci različite širine i visine od kojih smo neke oblijepile izolir trakama u različitim bojama).

 Brašno i vodene kuglice bile su izazov i poticaj za spoznajni razvoj kojima smo utjecale na taktilnu i vizualnu percepciju.

 Zavirite u album i pogledajte dio opisanih aktivnosti.

Odgojiteljice Dubravka i Ivana