Medenjaci i Mjesec hrvatske knjige

„DIJETE NIJE NIKAD PREMALO ZA SLIKOVNICE I KNJIGE. NE DATI MU KNJIGU DOK NE NAUČI ČITATI, ISTO JE ŠTO I  NE PRIČATI MU DOK NE NAUČI GOVORITI.“

P. LEACH

Slikovnica je prva i najvažnija knjiga u životu djeteta. Od najranije dobi, djeca slušaju priče iz slikovnica i tako stvaraju podlogu za svladavanje preostalih vještina; govorenje, čitanje i pisanje. Čitajući djeci te aktivnim uključivanjem djece u proces čitanja utječemo na njihov kognitivni, socijalni i emocionalni razvoj. Slikovnica uvodi dijete u svijet umjetnosti i književnosti, pomaže u razvoju opažanja, pažnje, pamćenja, mišljenja i logičkog zaključivanja, bogati maštu i kreativno mišljenje. Brojna istraživanja pokazala su da se djeca kojoj se čita i priča od najranije dobi brže razvijaju, zainteresiranija su za okolinu, brže uče, bolje se snalaze u komunikaciji s drugima, razvijaju predčitačke vještine i spremnija su za samostalno čitanje.

Medenjaci su započeli suradnju s Gradskom knjižnicom iz Krapine, a u posjetu nam je došla knjižničarka, gđa. Miljenka koja je zaintrigirala djecu. Najprije smo donesene slikovnice listali, zatim smo pažljivo slušali i aktivno sudjelovali, a zatim su se djeca individualno opredijelila za listanje slikovnica prema interesu. Dogovorena je daljnja suradnja kojoj se veselimo, a Vas, dragi roditelji, i ovim putem potičemo na donacije, kupnju i posudbu slikovnica te svakodnevno čitanje i kratki bijeg u svijet mašte 😊