Obilježavanje dana materinskog jezika

Dana 21. veljače 2024. u odgojno-obrazovnoj skupini Lastavice obilježavao se Međunarodni dan materinskog jezika. Djeci je igra najvažnija, a kako bismo drugačije nego kroz igru djeci mogli približiti slova, čitanje i pisanje. Iz tog je razloga djeci bilo ponuđeno mnoštvo različitih aktivnosti npr. spajanje početnog slova riječi sa slovom na ploči od stiropora. Također, upoznavanje hrvatske baštine uz Glagoljicu. Svako je dijete pokušalo napisati svoje ime uz pomoć predloška. Djeca su pokazala veliki interes za “neobična slova”. Uz prije navedene aktivnosti, djeci je bila ponuđena aktivnost spajanja slova koja su se nalazila na kružićima sa slovima na papiru uz pomoć slamčica. Na taj su način vježbali mišiće lica i sposobnosti kontrole disanja. Naravno, pažnju smo pridali i našem kajkavskom narječju. Uz kratke zagonetke koje su se djeci veoma svidjele.