Što smo radili proteklih tjedana-Mudre sovice

Dragi roditelji!

Aktivnosti djece koje smo provodile od kraja studenog te početkom prosinca bile su povezane s adventskim kalendarom, nadolazećim blagdanom Sv. Nikole te odbrojavanjem dana do Božića.

Pripreme za nadolazeći advent počeli smo istraživanjem i proučavanjem kalendara. Učili smo od čega se sastoji, što sve sadrži. Nakon što smo se upoznali s njime, krenuli smo u izradu vlastitog adventskog kalendara gdje smo razvijali finu motoriku i pažnju lijepljenjem izrezanih datuma sa simbolima adventskog razdoblja na plohu papira. Osim vlastitog, izradili smo i zajednički adventski kalendar od kartonskih tuljaca koje smo posložili u oblik bora i napunili slatkišima te svakog dana otvaramo po jedan prozorčić u kojem se nalazi bombon za dijete koje je abecedno taj dan na redu po kalendaru. Također, zajedno smo izrađivali i adventski vijenac sa svijećama koji smo smjestili u novoformirani božićni kutić u našoj sobi. Uz neizostavne pjesme, stihove i priče o Sv. Nikoli, djeca su izrađivala čizme za Sv. Nikolu slikajući temperama tako da su nanosili crvenu boju različitim linijama o izrezan papir u obliku čizmice. Čizmice smo još ukrašavali i lijepljenjem kolaž papira na njih. Kako nam je bilo, pogledajte u slikama. 🙂