Zmajčeki – Mali znanstvenici

Mnogi znanstvenici sa svojim izumima su zaslužni za svijet koji danas poznajemo. Mnogi ti izumi pomogli su ljudima da bolje i kvalitetnije žive. Povodom znanstvenog tjedna, djeca iz skupine Zmajčeki pomoću dokumentarnih filmova,enciklopedija STEM kartica istraživali su poznate znanstvenike i njihove izume, kako i na koji način su ti izumi  pomogli ljudima da bolje i kvalitetnije žive. Uspoređivali su, promatrali i zapažali razlike između izvornih izuma i sadašnjih-poboljšanih( vlakovi, zrakoplovi, automobili…).Osim istraživanja i usvajanja novih znanja, Zmajčeki su bili i pravi mali znanstvenici, provodili su razne pokuse: TORNADO U BOCI ( Kako nastaje snažan vjetar?), SVIJEĆA I VODA (razumijevanje zraka koji nas okružuje koja je njegova važnost za sva bića i uloga u gorenju), KRILA LEPTIRA ( ispitivanje elektriciteta), LAVA LAMPA ( razvijanje vještina mjerenja-koliko čega treba staviti da bi pokus uspio-omjeri, promatranje i zapažanje reakcija kada se sastojci spoje).Koliko su djeca uživala tijekom ovog tjedna možete vidjeti u galeriji slika.